Czwartek, 23 marca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa
Pokaż menu

Spotkanie Wójta z Sołtysami z okazji ich święta

16 marca, 2023
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

W dniu 13 marca 2023 na zaproszenie Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka sołtysi zgromadzili się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy, aby wspólnie uczcić Dzień Sołtysa. Funkcja sołtysa jest wyjątkowa. Sołtys nie ma biurka ani wyznaczonych stałych godzin pracy. To gospodarz i opiekun wsi, który jest najbliżej ludzkich spraw.

Wójt złożył sołtysom wyrazy wdzięczności za dotychczasową pracę, za trud włożony w pełnienie obowiązków oraz życzenia wszelkiej pomyślności. Wręczył pisemne podziękowania, kwiaty oraz symboliczny upominek.

Celem tego święta jest okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie. Ma również zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę sołtysa na polskiej wsi.

Dzień Sołtysa 2023
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).