Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Statuetki Starosty Częstochowskiego wręczone

02 marca, 2016
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

 Statuetki Starosty Częstochowskiego wręczone

W sobotni wieczór (20 lutego br.), w wypełnionej po brzegi Filharmonii Częstochowskiej wicestarosta częstochowski Henryk Kasiura w imieniu starosty Andrzeja Kwapisza ogłosił wyniki 15. edycji konkursu „Za wybitne zasługi dla powiatu częstochowskiego”.

Nominacje oraz Statuetki Starosty Częstochowskiego trafiły do osób, które w sposób szczególnie wyróżniły się w pracy na rzecz powiatowej oświaty, kultury, sportu i turystyki, samorządności, przedsiębiorczości, zdrowia i opieki społecznej oraz zasłużyły się w działalności nie mieszczącej się w w.w. kategoriach, w związku z czym zostały nagrodzone w kategorii „Inne szczególne osiągnięcia”.

Uroczysta gala jest formą podziękowania dla tych, których kapituła konkursu nominowała do tej nagrody, a zwłaszcza dla jej laureatów. Jest podziękowaniem za ich wkład intelektualny, kulturalny i gospodarczy w rozwój naszego powiatu i jego promocję w regionie, kraju, a nawet daleko poza jego granicami. Jest także wyrazem szacunku dla ich nieprzeciętnych osiągnięć, z których wszyscy, w większym lub mniejszym zakresie, korzystamy – tłumaczył w swym inauguracyjnym wystąpieniu wicestarosta Henryk Kasiura. - Dzisiejsza uroczystość ma charakter małego jubileuszu. Po raz pierwszy bowiem Statuetka Starosty Częstochowskiego została wręczona 15 lat temu – w roku 2001.

Oprócz przyjaciół z zagranicy, na widowni zasiadło wielu innych znamienitych gości. Byli wśród nich parlamentarzyści, przedstawiciele wojewódzkich władz państwowych i samorządowych, reprezentanci władz miasta Częstochowy, wójtowie i burmistrzowie gmin naszego powiatu i powiatów ościennych, dyrektorzy urzędów i instytucji współpracujących z powiatem, radni powiatowi, dotychczasowi laureaci Statuetek, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych, kombatanci i wielu, wielu innych. Gdy nadszedł czas na prezentację bohaterów wieczoru, publiczność gromkimi brawami nagrodziła dziewiętnastu nominowanych przez kapitułę konkursu do finału tegorocznej edycji Statuetek. Wszyscy nominowani pojawili się na scenie, gdzie otrzymali dyplomy, kwiaty i gratulacje od wicestarosty Henryka Kasiury i przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Kubata.

Wśród nominowanych z Gminy Konopiska znaleźli się:
- w kategorii SAMORZĄDNOŚĆ: Pan Jerzy Żurek - Wójt Gminy Konopiska;
- w kategorii SPORT I TURYSTYKA: Pan Andrzej Szymanek - piłkarz, trener, działacz Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Lot” w Konopiskach;
- w kategorii PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ: Pan Andrzej Miedziński – właściciel Zakładu Stolarskiego „Miedziński” w Kowalach, gmina Konopiska.

Cieszymy się bardzo, że aż trzy osoby z Gminy Konopiska zostały nominowane do statuetki i to z tak różnych dziedzin. Szczególne gratulacje kierujemy do Pana Andrzeja Miedzińskiego, który otrzymał Statuetkę Starosty Częstochowskiego.
Zwieńczeniem uroczystości był występ znanego i cenionego artysty estradowego, felietonisty, aktora filmowego i jednocześnie wybitnego językoznawcy (profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego) - Aloszy Awdiejewa, któremu towarzyszyli dwaj znakomici krakowscy muzycy. Ich piosenki i kabaretowe żarty skutecznie rozbawiły publiczność co spotkało się z gromkimi owacjami.

GALERIA

Starostwo Powiatowe w Częstochowie/Marcin Pluta GCKiR
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).