Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Stoły bożonarodzeniowe

21 stycznia, 2016
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL
Czerwony stroik z białymi bombkami na zielonych gałązkach sosny

 Stroik bożonarodzeniowy

Prezentacje Stołów Bożonarodzeniowych w gminie Konopiska to już tradycja. Każdego roku możemy uczestniczyć w tej pięknej i wyjątkowej uroczystości. 13 grudnia w Gminnej Hali Sportowej organizatorami Stołów Wigilijnych było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu gminy.

Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Konopiska Pan Jerzy Żurek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Konopiska Panem Edwardem Bałdygą, którzy złożyli również wszystkim zebranym najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku. Część artystyczną rozpoczął Zespół Śpiewaczy i uczniowie ZSP z Aleksandrii przygotowani przez Pana Dariusza Hermana. W części artystycznej zaprezentowały się również Koła KGW , Koło Emerytów i Rencistów, wokalista Robert Mateuszuk, Zespół Konopielki z najmłodszą grupą i Orkiestra Dęta, która zagrała pięć pięknych polskich kolęd.

Po części artystycznej można było zakupić ręcznie przygotowane przepiękne świąteczne ozdoby i stroiki, których autorami byli członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Prometeus, uczniowie szkół z terenu gminy Konopiska, wychowankowie przedszkola Oxford for Kids oraz uczniowie i nauczyciele z gimnazjum w Konopiskach.

Jak tradycja nakazuje tego roku nie mogło zabraknąć pyszności przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Przed degustacją proboszcz parafii w Konopiskach pw. Św Walentego ksiądz Sławomir Kaczmarek poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił przygotowane potrawy. Panie rozpieszczają zawsze wszystkich zebranych na tej uroczystości tradycyjnymi daniami wigilijnymi, pysznymi ciastami i wykwintnymi potrawami według swoich sprawdzonych przepisów. Każdy mógł spróbować tych kusząco wyglądających i smakowitych potraw.

Życzymy Państwu,

„ Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok – Dobrym Czasem.”
- Konstanty Ildefons Gałczyński

IL/GCKiR

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

Źródło: http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:887
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).