Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

STOWARZYSZENIE „PROMETEUS” W CZOŁÓWCE BOCCI

06 grudnia, 2021
STOWARZYSZENIE „PROMETEUS” W CZOŁÓWCE BOCCI

 

Wyśmienicie zaprezentowali się zawodnicy Stowarzyszenia "Prometeus" na zawodach Polskiej Ligi Bocci w Zamościu. Na turnieju rozgrywanym w dniach 24-26 października, Rafał Stasiak (BC5) i Wojtek Lamch (BC1) wywalczyli złote medale, a w klasyfikacji drużynowej „Prometeus” wywalczył drugie miejsce.

24 listopada gratulacje od  członków Zarządu Powiatu Częstochowskiego przyjął prezes stowarzyszenia Waldemar Trószyński.

Stowarzyszenie "Prometeus" od lat zaangażowane jest w działalność na rzecz zapewnienia osobom niepełnosprawnym ruchowo podstawowych warunków do samodzielnego, pełnego i czynnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym. Działalność zarządu stowarzyszenia pod kierownictwem prezesa Waldemara Trószyńskiego ma na celu przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji osób niepełnosprawnych oraz przede wszystkim rozwój i popularyzację sportu wśród osób niepełnosprawnych. Od 2010 roku rozgrywane są Integracyjne Zawody Paraolimpijskie w Boccia "Prometeus-Cup", które od 2017 r. zyskały rangę zawodów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).