Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Sukcesy uczennic

30 listopada, 2017
Sukcesy uczennic

 

W dniu 28 listopada 2017 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej odbył się XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego pod patronatem starosty Krzysztofa Smeli. Uczennica klasy I Wiktoria Harabas zajęła I miejsce w kategorii klas I-III. Sukcesem mogą również pochwalić się uczennice klasy IV: Natalia Miedzińska i Nikola Benduch otrzymując wyróżnienie w kategorii duety.

W dniu 14.11.2017r. na terenie Autorskiego Liceum Artystycznego i Akademickiego w Częstochowie (ALA) oraz Gimnazjum Artystycznego i Akademickiego w Częstochowie (AGA) odbyły się wstępne przesłuchania wokalistów w ramach VIII Konkursu Wokalnego ,,Śpiewobranie”. Konkurs miał  zasięg ogólnopolski. Wśród wyłonionych 18 finalistów znalazła się również Nikola Cuber. W dniu 27.11. 2017 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbył się finał tego konkursu. Jury VIII Konkursu Wokalnego „Śpiewobranie” w składzie: Iwona Chołuj, Zofia Ściebura, Paulina Zarzycka w kategorii I (uczniowie VI, VII klas szkoły podstawowej i gimnazjum) przyznało naszej uczennicy Nikoli Cuber III nagrodę. Nikola otrzymała również nagrodę przyznaną przez Dorotę Wojciechowską dyrektora Liceum ALA. Wszystkim  gratulujemy!!!

SP Jamki - Korzonek 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).