Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Sukcesy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Hutkach

19 marca, 2024
Sukcesy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Hutkach

Miło nam poinformować, że uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach w składzie: Konrad Cieślik, Patryk Ogonek, Weronika Kołodziejczyk zajęli II miejsce w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” w etapie wojewódzkim, który odbył się w Ośrodku Edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie, reprezentując park krajobrazowy „Lasy nad Górną Liswartą”. 16.02.2024r. w Ośrodku edukacyjnym ZPKWŚ w Kalinie odbył się etap międzypowiatowy konkursu, w którym uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce, awansując do etapu wojewódzkiego. Na etapie wojewódzkim rywalizowały ze sobą szkoły reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe w danym województwie. Hasłem tegorocznej edycji były „Ssaki Polski”, zadaniem drużyn było rozwiązanie testu z zakresu biologii i geografii oraz wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych województwa śląskiego. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się umiejetnością rozpoznawania gatunków ssaków Polski.

Gratulujemy uczniom wiedzy i razem z Panią Agnieszką Kotarską, która przygotowywała uczniów do tego trudnego konkursu cieszymy się z ich sukcesu.

ZSP w Hutkach

Konkurs Konkurs
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).