Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Światowy dzień AIDS

21 stycznia, 2016
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
Jury wraz z uczestnikami konkursu wiedzy o AIDS

 Światowy dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988r. Z tej okazji w wielu miastach świata organizuje się uroczyste obchody niosące przesłanie współczucia, nadziei i solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. Na całym świecie. A także w Polsce odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

W tym dniu w ZS im. H. Sienkiewicza w Konopiskach odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS, organizowany corocznie od kilku lat. Konkurs przygotowali nauczyciele M. Szymanek I. Nadzieja, W. Warwas. W zmaganiach testowych wzięło udział 9 uczniów z gimnazjum z Aleksandrii, Hutek i Konopisk. Test zawierał 27 pytań dotyczących wiadomości na temat wirusa HIV i zakażeń AIDS.

Źródło: http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:885
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).