Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Święto lekkiej atletyki dla najmłodszych

08 października, 2021
Święto lekkiej atletyki dla najmłodszych

 

W dniu 7 października 2021r. (czwartek) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach odbyły się Gminne Zawody Lekkoatletyczne dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych klas I-III. Na zawody przybyło 83 uczestników, którzy z radością i z werwą przystąpili do sportowej rywalizacji, w konkurencjach tj.: bieg na 60m i na 200m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.

W nagrodę przedszkolaki otrzymały dyplomy za udział i drobne upominki, a uczniowie szkół podstawowych dyplomy i medale za miejsca na podium, które wręczyła wicewójt Iwona Lisek i dyrektor GCKiS Marcin Kowalski. 

Dla wszystkich uczestników, organizator wydarzenia - Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach przygotował ciepłą herbatę i słodki poczęstunek. Po wyczerpujących zmaganiach młodzi sportowcy oddali się radosnej zabawie na zjeżdżalni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w gminnym święcie lekkoatletyki dla najmłodszych. Dziękujemy opiekunom za zaangażowanie oraz wspaniałe dopingowanie swoich podopiecznych.

Olga Muc/GCKiS
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).