Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Tomasz Marczak z kolejnym tytułem Mistrza Polski

06 maja, 2024
Tomasz Marczak z kolejnym tytułem Mistrza Polski

Tomasz Marczak, mieszkaniec Gminy Konopiska, reprezentujący Aleksandrię wystartował 27 kwietnia 2024 roku w Mistrzostwach Polski Nordic Walking, które odbyły się w miejscowości Owińska w województwie wielkopolskim. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse, a Tomasz wystartował wraz z 441 pozostałymi rywalizującymi na sprinterskiej trasie o długości blisko pięciu kilometrów. Po świetnym marszu nasz zawodnik uplasował się z wyraźną przewagą na pierwszym miejscu.

Wyniki:

  1. Tomasz Marczak 28:16
  2. Jacek Witucki 28:55
  3. Jakub Tomczyk 28:59
  4. Arkadiusz Zdanowicz 29:00
  5. Maciej Kłos 29:13
  6. Piotr Stępak 29:13

Była to zdecydowanie jedna z największych imprez w historii Nordic Walking. Jej atrakcyjności i znaczeniu sprzyjał udział wielu zawodników ze ścisłej czołówki, nadzór profesjonalnej ekipy sędziowskiej oraz transmisja na żywo w KP Sport.

To nie jedyny sukces Tomasza w ostatnim czasie. Tydzień wcześniej obronił on w Białym Borze wraz ze swoją drużyną tytuł Sztafetowego Mistrza Polski w Maratonie. Przyczynił się do tego jego świetny rezultat na pierwszej zmianie, gdzie trasę o długości 12,66 km pokonał w czasie 1:15:20, co było najlepszym wynikiem dnia.

Tomasz Marczak na podium
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).