Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

TURNIEJ Deichmann Minimistrzostwa

17 czerwca, 2016
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

 

Przez osiem tygodni od 17.04 do 12.06.2016 roku w Konopiskach rozgrywany był turniej piłkarski Deichmann Minimistrzostwa 2016, w którym startowało 25 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Minimistrzostwa to turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców w wieku do 13 roku życia. Są to największe tego typu zawody sportowe. Rozgrywki mają charakter ogólnopolski. Od tego roku gościły w najważniejszych ośrodkach na terenie wszystkich województw. Udział w zawodach mogli wziąć zarówno „zawodnicy podwórkowi”, jak i dzieci na co dzień trenujące w klubach i szkółkach piłkarskich. 
W tym roku najlepsi okazali się zawodnicy i zawodniczki na co dzień  reprezentujący Raków Częstochowę w kategorii U-11 oraz Herkules Kochanowice w kategorii U-9, którzy grali w barwach Hiszpanii. Nagrodą za zwycięstwo w eliminacjach w Konopiskach jest udział w wielkim Finale Finałów w Wałbrzychu rozgrywanym od 24 do 26 czerwca. Będziemy trzymać kciuki za naszych reprezentantów aby zajęli jak najwyższe miejsca na arenie ogólnopolskiej!

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim Zawodnikom, Trenerom, Rodzicom, Kibicom, a w szczególności Panu Jerzemu Żurkowi Wójtowi Gminy Konopiska za umożliwienie nam rozgrywania tak wspaniałego turnieju dla dzieci na naszym pięknym obiekcie w Konopiskach. Dziękuję również rodzicom z klubu UKS ORZEŁ KONOPISKA za nieocenioną pomoc w organizacji turnieju oraz prowadzeniu cateringu dla gości.

Wielkie podziękowania dla Strażaków z OSP Rększowice za „8 tygodni” czuwania nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem. 
Dziękuję sędziom oraz ich asystentom za sprawne sędziowanie i przebieg zawodów w duchu fair play.
Dziękuję wszystkim za te wspaniałe 8 tygodni i mam nadzieję do zobaczenia za ROK !!!

Koordynator Minimistrzostw w Konopiskach Michał Nowak.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).