Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Turniej Nadziei Alkasu

19 lutego, 2024
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniu 18 lutego 2024 roku, Hala Sportowa w Aleksandrii gościła piłkarski turniej halowy, zorganizowany przez Alkas Aleksandria. To wydarzenie miało szczególne znaczenie, ponieważ oznaczało wznowienie działalności przez Alkas po okresie przerwy. Inicjatywa ta została poparta przez Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka, który zapewnia równorzędne warunki rozwoju sportowego dla wszystkich drużyn sportowych oraz inwestuje w infrastrukturę sportową dostępną dla każdego mieszkańca.

Turniej, nazwany "Turniejem Nadziei Alkasu", przyciągnął kibiców z różnych miejscowości. Po emocjonujących meczach i pełnych pasji pojedynkach, ustalono ostateczne wyniki turnieju. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Alkasu Aleksandria. Ich zwycięstwo nie tylko cieszy ich kibiców, ale również stanowi dowód na skuteczność pracy zespołowej oraz zaangażowania w rozwój sportowy.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Lot Konopiska, która także zaprezentowała wysoki poziom umiejętności piłkarskich i ducha walki na boisku. Ich udział w turnieju przyczynił się do wzrostu poziomu rywalizacji i podniesienia atrakcyjności wydarzenia.

Trzecie miejsce przypadło drużynie Alkas Oldboy, która mimo zaciętej konkurencji nie straciła ducha walki i sportowego ducha. Ich osiągnięcie jest dowodem na to, że niezależnie od wieku, pasja do piłki nożnej może przynosić znakomite rezultaty.

Nie możemy zapomnieć także o drużynach GKS Czarni Starcza i Orłów Kusięta, które zajęły czwarte i piąte miejsce odpowiednio.

Wszystkim drużynom biorącym udział w "Turnieju Nadziei Alkasu" należą się gratulacje i podziękowania.

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).