Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

TYDZIEŃ KULTURY I WALKI Z HAŁASEM

11 maja, 2016
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

 

W dniach od 9 do 13 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza organizowany jest Tydzień Kultury i Walki z Hałasem. Poniedziałek rozpoczął się na sportowo. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli w strojach sportowych. Hasło dnia brzmiało:
„Trochę sportu-zamiast tortu”.
Na lekcjach wychowania fizycznego w szkole podstawowej nauczyciele zwracali uwagę na stosowanie zasady Fair Play na co dzień. W gimnazjum odbywały się taneczne lekcje wychowania fizycznego. Największą jednak atrakcją były zajęcia Zumby przeprowadzone przez licencjonowane trenerki. Instruktorki  Zumby zaprosiły do wspólnej zabawy najpierw uczniów kl. I-III, IV-VI Szkoły Podstawowej, a następnie gimnazjum. Taneczne latynoskie rytmy porwały to tańca młodsze i starsze dzieci oraz nauczycieli. Ruch to zdrowie, a w rytmie tańca jest szczególnie przyjemny. Ten dzień pokazał, że warto ćwiczyć zawsze i wszędzie. Dzięki Zumbie dowiedzieliśmy się, jakie kulturalne formy aktywności fizycznej można wybrać dla siebie.

Maria Szymanek
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).