Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Tytuł podwójnego laureata i finalisty w konkursie przedmiotowym dla uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza

15 kwietnia, 2021
Tytuł podwójnego laureata i finalisty w konkursie przedmiotowym dla uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza

 

Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają. Heraklit z Efezu

Nauka i wiedza to doskonałe sposoby na umacnianie swojej wewnętrznej siły i poczucia wiary we własne możliwości. Wspaniałym przykładem tego są nasze uczennice: Ewa Kowalik (uczennica klasy  8), która uzyskała tytuł podwójnego laureata z matematyki i chemii oraz Kinga Stępniak (uczennica klasy 7) finalistka konkursu z języka polskiego.
To bardzo wyjątkowe dziewczyny, które łączy niezwykła pasja do nauki, pracowitość, a przy tym ogromna skromność - właśnie te cechy pomogły im zdobyć zaszczytne tytuły. Warto dodać, że Ewa dzięki swoim osiągnięciom jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z matematyki i może kontynuować naukę w wymarzonym liceum.
Fantastycznie móc na swojej drodze spotkać młodych ludzi, którzy rozumieją, że nauka  pozwala się rozwijać i spełniać marzenia, bo przecież „nauczyciel tylko otwiera drzwi do wiedzy, a to uczeń musi przez nie wejść”. Doskonale wiedzą o tym panie, które przygotowy­­­­­­wały uczennice do konkursów - mgr Joanna Kowalska, mgr Ewa  Zaporowska i mgr Mariola Mituła – Borek. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczennic, serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   

SP w Konopiskach

 

 

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).