Poniedziałek, 10 maja 2021r. | Imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona
Pokaż menu

Tytuł podwójnego laureata i finalisty w konkursie przedmiotowym dla uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza

15 kwietnia, 2021
Tytuł podwójnego laureata i finalisty w konkursie przedmiotowym dla uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza

 

Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają. Heraklit z Efezu

Nauka i wiedza to doskonałe sposoby na umacnianie swojej wewnętrznej siły i poczucia wiary we własne możliwości. Wspaniałym przykładem tego są nasze uczennice: Ewa Kowalik (uczennica klasy  8), która uzyskała tytuł podwójnego laureata z matematyki i chemii oraz Kinga Stępniak (uczennica klasy 7) finalistka konkursu z języka polskiego.
To bardzo wyjątkowe dziewczyny, które łączy niezwykła pasja do nauki, pracowitość, a przy tym ogromna skromność - właśnie te cechy pomogły im zdobyć zaszczytne tytuły. Warto dodać, że Ewa dzięki swoim osiągnięciom jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z matematyki i może kontynuować naukę w wymarzonym liceum.
Fantastycznie móc na swojej drodze spotkać młodych ludzi, którzy rozumieją, że nauka  pozwala się rozwijać i spełniać marzenia, bo przecież „nauczyciel tylko otwiera drzwi do wiedzy, a to uczeń musi przez nie wejść”. Doskonale wiedzą o tym panie, które przygotowy­­­­­­wały uczennice do konkursów - mgr Joanna Kowalska, mgr Ewa  Zaporowska i mgr Mariola Mituła – Borek. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczennic, serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   

SP w Konopiskach

 

 

 

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).