Niedziela, 16 czerwca 2024r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Uczniowie z Belgii poznają Polskę – poniedziałek

27 kwietnia, 2016
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

 

To był długo wyczekiwany dzień, zarówno przez nas, jak i przez naszych zagranicznych kolegów. W poniedziałek nadszedł czas na wizytę w Oświęcimiu. Wiedzieliśmy, że ta wycieczka nie będzie należała do najweselszych, ale mimo to każdy z nas chciał zobaczyć dobrze znany wszystkim obóz koncentracyjny. Było to niezwykle poruszające wydarzenie. Po spotkaniu z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzanie. Po kolei wchodziliśmy do każdego z bloków. Z zaciekawieniem słuchaliśmy przewodnika, który opowiadał nam o okrutnym życiu więźniów, o ich wycieńczającej pracy, okropnych warunkach życia oraz o tym, jak byli traktowani przez Niemców. Czas zwiedzania minął nam bardzo szybko. Głęboko nas poruszyło to, co widzieliśmy: obuwie, zabawki, naczynia, walizki wszystkich ludzi, którzy tam trafili. Wróciliśmy późnym wieczorem. To była niezwykła lekcja. Myślę, że dla nas - młodych ludzi to ważne, by znać losy Polaków podczas II wojny światowej. Pozostaje nam sie cieszyć, że żyjemy w innych czasach.

Julia Klecha

  • Aktualności - strona 1
  • Aktualności - strona 2
  • Aktualności - strona 3Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).