Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

W trosce o rozwój sportowych talentów

12 kwietnia, 2023
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Kompleks Sportowo-Rekreacyjny "Pająk" w Konopiskach na stałe wpisał się do krajobrazu lokalnego i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców stwarzając idealne warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportu i rekreacji. Regularne korzystanie z obiektów przez klub piłkarski GLKS „LOT” Konopiska, sekcje lekkoatletyczne dziecięce i dorosłe, tenisa ziemnego przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu oraz mieszkańców determinują działania wójta Jerzego Żurka, stąd podjęta decyzja mająca na celu modernizację obiektów sportowych.

W dniu 06.10.2022 r. Gmina Konopiska otrzymała Promesę Inwestycyjną z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych na realizację zadania pod nazwą „Modernizacja boiska oraz instalacja oświetlenia przy Stadionie LA”. Wartość Promesy Inwestycyjnej wynosi: 2 430 000,00 zł.

Zakres prac na boisku Orlik obejmuje rozbiórkę, wykonanie nowej płyty boiska wraz z podbudową, wymianę zniszczonej sztucznej murawy, piłkochwytów i siatki. Dodatkowo zbudowane zostaną chodniki i utwardzone przylegające place. Wokół bieżni stadionu LA wybudowane zostanie oświetlenie LED o niskim poborze energii elektrycznej. Oświetlenie bieżni jest istotne dla coraz większej liczby naszych mieszkańców korzystających z organizowanych przez GCKiS treningów biegowych i pozwoli zapewnić bezpieczeństwo podczas użytkowania obiektu po zmroku. Modernizacja nawierzchni stadionu LA obejmuje również remont bieżni okrężnej o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi i ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich. Wykonany retoping będzie zgodny z przepisami WORLD ATHLETICS oraz PZLA.

W dniu 13.10.2022 r. w Konopiskach została zawarta umowa pomiędzy Gminą Konopiska a firmą BELLSPORT Grzegorz Leszczyński z siedzibą w Bytomiu na wykonanie przedmiotowego zadania. Wartość przedmiotu umowy wynosi 2 976 102,67 zł  brutto.

Roboty budowlane rozpoczęły się z dniem 1.03.2023 r. i zgodnie z zawartą umową mają zostać wykonane w terminie do 12.08.2023 r. Modernizacja kompleksu sportowego jest sprawą kluczową dla władz Gminy, bowiem umożliwia integrację społeczności, rozwój fizyczny, poprawę zdrowia osób z niego korzystających, podnosi komfort użytkowania, zapewnia bezpieczeństwo oraz otwiera inne, szersze możliwości na korzystanie z tego wspaniałego obiektu.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).