Środa, 27 października 2021r. | Imieniny: Iwony, Sabiny
Pokaż menu

Wakacyjne działania w projekcie „Green Class” w Łaźcu

07 września, 2021
Wakacyjne działania w projekcie „Green Class” w Łaźcu

 

Nawet w wakacje, uczestnicy projektu Green Class realizowanego w ramach Programu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA pilnie wykonywały zaplanowane działania. Dzieci plewiły i porządkowały grządki w warzywnikach. Wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Łaźcu zrobiły przetwory. Następnie wykonały etykietki z nazwami przetworów po angielsku. Zapasy kompotów i dżemu na zimę już mamy, natomiast słój ukiszonych ogórków zjedliśmy wraz z kiełbaskami pieczonymi w ognisku. Dziękujemy Paniom z KGW za pomoc w przygotowaniu przetworów!

Monika Wewiór-Mendrela

 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).