Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

Warsztaty tkackie w Muzeum Regionalnym w Kamienicy Polskiej

22 maja, 2024
Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL Leśniczówka w Hutkach - Przykuta / Wikipedia / GFDL

W dniu 21 maja 2024 r. mieszkańcy Konopisk mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce do Muzeum Regionalnego w Kamienicy Polskiej. Wyjazd ten okazał się niezapomnianym przeżyciem, pełnym interesujących doświadczeń i edukacyjnych warsztatów.

Podczas pobytu w muzeum, uczestnicy wzięli udział w warsztatach przędzenia wełny, prowadzonych przez panią Katarzynę Kachel. Warsztaty te przeniosły nas w świat niezliczonych rodzajów wełny, motków oraz kolorowych nici. Dzięki pani Katarzynie mieliśmy możliwość nie tylko obserwowania, ale również samodzielnego spróbowania swoich sił w gręplowaniu i przędzeniu wełny. Ta fascynująca podróż do przeszłości pozwoliła nam lepiej zrozumieć, jak powstają tkaniny oraz jakie umiejętności są potrzebne, aby je stworzyć.

Kolejnym punktem programu była prezentacja procesu powstawania tkaniny na małym bardku tkackim oraz na wielkim warsztacie tkackim. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak z nici powstają piękne i różnorodne tkaniny. Była to niezwykła lekcja historii i rzemiosła, która z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zbiory Muzeum Regionalnego w Kamienicy Polskiej oraz zorganizowane warsztaty okazały się niezwykle interesujące i pouczające. Każdy z uczestników mógł nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale również docenić trud i precyzję, jakie towarzyszą procesowi tworzenia tkanin.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej za bardzo serdeczne przyjęcie. Ich gościnność i zaangażowanie sprawiły, że nasza wycieczka była wyjątkowo udana.

Warsztaty tkackie w Muzeum Regionalnym w Kamienicy Polskiej
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).