Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Wielkanocne stoły w częstochowskiej Galerii Jurajskiej

04 kwietnia, 2023
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniu 2 kwietnia 2023 Koła Gospodyń Wiejskich z gmin powiatu kłobuckiego, częstochowskiego i myszkowskiego wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszy Stół Wielkanocny”, który odbył się w Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

Panie z KGW Hutki i KGW Wąsosz przygotowały i zaprezentowały na pięknie przystrojonych stołach wielkanocne potrawy. W czasie trwania całodniowej prezentacji na przygotowanej scenie występowały zespoły z zaproszonych gmin. Naszą gminę reprezentował zespół KGW „Wiosenne Kwiaty” prowadzony przez instruktorkę GCKiS Panią Ewę Błaszczyk, który brawurowym wykonaniem cygańskich melodii porwał do tańca zgromadzoną publiczność i jako jedyny został poproszony przez zgromadzoną publiczność o wykonanie utworu na „bis”.

Podsumowanie konkursu, które nastąpiło o godzinie 17:00 przyniosło reprezentującym naszą gminę kołom gospodyń dwa wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy. 
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).