Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Wizyta Olimpijczyka Bogusława Mamińskiego

07 marca, 2023
Wizyta Olimpijczyka Bogusława Mamińskiego

W dniu 2 marca naszą gminę odwiedził Bogusław Mamiński - lekkoatleta, biegacz na średnich i długich dystansach, wicemistrz świata i Europy, olimpijczyk, a prywatnie wieloletni przyjaciel Ireny Szewińskiej. Pan Bogusław obecnie jest prezesem klubu „Sporting” Międzyzdroje i organizatorem znanego w środowisku biegaczy biegu na 10 km „Biegnij Warszawo”. Spotkanie miało miejsce w budynku GCKiS przy stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach. W towarzystwie Pani Iwony Lisek - zastępcy wójta gminy Konopiska, Marcina Kowalskiego - dyrektora GCKiS w Konopiskach oraz prezesów: Stanisława Sączka - WLKS „Kmicic”, Jana Szyma i Romana Krysta „Wspólnota Gaude Mater” nasz gość zaprosił naszych najmłodszych biegaczy z sekcji LA przy GCKiS do rywalizacji w IV Małym Memoriale Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach w dniu 28.05.2023, natomiast Pani wójt zaprosiła członków klubu „Sporting Międzyzdroje” do uczestnictwa w IV Dziecięcym Memoriale Ireny Szewińskiej w Konopiskach w dniu 7.06.2023r. Ponadto Pan Bogusław Mamiński jest organizatorem corocznego Biegu na Monte Cassino, który to bieg upamiętnia żołnierzy polskich walczących w Armii Andersa na ziemi włoskiej podczas II wojny światowej. Z tej okazji w 2024r. będzie miała miejsce 80 rocznica bitwy i uroczyste obchody upamiętniające walczących żołnierzy na które zaproszona została delegacja gminy Konopiska.

Wizyta Bogusława Mamińskiego
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).