Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy – Gmina Konopiska

20 lutego, 2023
Wsparcie dla uczniów z Ukrainy – Gmina Konopiska

Logo

W dniu 07 luty 2023 roku  pomiędzy Województwem Śląskim a Gminą Konopiska została zawarta umowa o dofinansowanie projektu pn. : "Wsparcie dla uczniów z Ukrainy - Gmina Konopiska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Działanie  11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego

Całkowita wartość projektu: 32 500,00 zł.

Dofinansowanie ze środków UE: 29 250,00 zł

Celem projektu jest wzrost dostępności do wysokiej jakości oferty kształcenia ogólnego 24 uczniów uciekających z Ukrainy , w związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, uczęszczających do szkół podstawowych podlegających pod Gminę Konopiska w okresie od 01.10.2022r. do 31.03.2023r. poprzez zakup laptopów, z których będą korzystać uczniowie pochodzący z Ukrainy.
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).