Czwartek, 7 grudnia 2023r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Wybory w Kołach Gospodyń Wiejskich

29 kwietnia, 2016
Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Urząd Gminy Konopiska - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

 

27 kwietnia br. odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze władz gminnych Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Konopiska. W zgromadzeniu uczestniczyły przedstawicielki wszystkich kół oraz zaproszeni goście: Jerzy Żurek Wójt Gminy Konopiska, Bernadetta Niemczyk Przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich i Iwona Lisek Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach. Na zebraniu na kolejną kadencję został wybrany zarząd gminny.

W dobrym nastroju Panie z Kół Gospodyń Wiejskich debatowały wczoraj na zebraniu sprawozdawczo wyborczym, które odbyło się w świetlicy GCKiR w Konopiskach. Przedmiotem obrad było wyłonienie nowego zarządu gminnego. Podsumowanie działalności z ostatniej kadencji w sposób jasny pokazało jak wiele uroczystości  było uświetnionych obecnością Pań z KGW. W wyniku wyborów nową Przewodniczącą Kół Gospodyń Wiejskich została Ola Szczepańska, Zastępcą Przewodniczącej została Alicja Gola, na Skarbnika wybrano Edwardę Frania a Iwona Roda została Sekretarzem. Panie przez kolejną kadencję będą nadawały kierunek działalności stowarzyszeń zrzeszających gospodynie wiejskie. Gratulacje wybranym Paniom złożył Jerzy Żurek Wójt Gminy Konopiska, który podkreślił jak ważna jest w naszym środowisku działalność KGW. To dzięki zaangażowaniu kobiet, które pragną zrobić coś dla innych, kultywowana jest tradycja wiejska.  W swoim wystąpieniu Bernadetta Niemczyk Przewodnicząca Rady Krajowej KGW pogratulowała wybranym i podkreśliła jak ważną rolę spełniają kobiet działające w Kołach Gospodyń Wiejskich. Paniom życzymy dużo wspaniałych sukcesów, wielu radości i satysfakcji z prowadzonej działalności.  
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).