Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Zebraliśmy mnóstwo darów!

01 grudnia, 2017
Zebraliśmy mnóstwo darów!

 

W piątek 1 grudnia w hali sportowej przy SP w Konopiskach odbyło się przekazanie darów zebranych przez mieszkańców Gminy Konopiska w ramach akcji charytatywnej „Polakom na Wileńszczyźnie”.

Ilość produktów jakie udało się zgromadzić napawa ogromnym optymizmem. Pośród darów znalazły się m.in. artykuły spożywcze, higieniczne, zabawki, gry planszowe, książki oraz odzież.

Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek wyraził serdeczne podziękowania dla wszystkich mieszkańców naszej gminy z dumą podkreślając ich ogromne zaangażowanie i okazane serce.

W br. wszystkie zebrane dary trafią do gmin: Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny, parafii polskiej w Nowej Wilejce oraz do polskich szkół w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie.

Zbiórkę artykułów prowadziły od 9 do 30 listopada 2017 wszystkie placówki szkolne oraz kościoły w: Aleksandrii, Konopiskach i Rększowicach. Przekazanie darów w Wilnie w obecności osób reprezentujących poszczególne gminy, miasto Częstochowę i powiat częstochowski odbędzie się w dniach 07-09 grudnia 2017r.

Jeszcze raz dziękujemy Mieszkańcom naszej gminy za okazane wsparcie.

O.Muc/GCKiR
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).