Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Zmiany w kursach PKS na terenie Gminy Konopiska od dnia 1.04.2016 roku.

19 lutego, 2016
Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Fragment użytku ekologicznego Jeziorko w pobliżu Korzonka - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
 1. Kurs relacji Częstochowa - Bytom z godz. 6.05 przez Łaziec, Hutki skrócony do Tarnowskich Gór /godz. wyjazdu z Częstochowy pozostaje bez zmian - codziennie/.
 2. Kursy relacji Częstochowa - Gliwice z godz. 7.00 - od poniedziałku do soboty i 15.35 - codziennie skrócone do Tarnowskich Gór /godz. wyjazdu z Częstochowy pozostają bez zmian/.
 3. Kurs relacji Częstochowa - Gliwice przez Hutki z godz. 10.10 - od poniedziałku do piątku skrócony do Tarnowskich Gór i zmiana trasy przez Starczę /z pominięciem terenu gm. Konopiska/.
 4. Kursy relacji Gliwice - Częstochowa przez Hutki będą obsługiwane tylko od Tarnowskich Gór /wyjazd z Hutek do Częstochowy przez Łaziec był o godz. 12.13 i 15.39 będzie o 12.17 - od poniedziałku do soboty i 15.37 - od poniedziałku do piątku/.
 5. Kurs relacji Częstochowa - Łysiec z godz. 10.00 przez Konopiska, Hutki /codziennie/ skrócony do Hutek OSP i będzie on wracał o godz. 10.40 z Hutek do Częstochowy przez Konopiska.
 6. Nie będzie kursu relacji  Katowic - Częstochowa, który odjeżdżał o 10.46 z Hutek do Częstochowy przez Łaziec /z Łaźca do Częstochowy o 10.50 jest kurs relacji Jamki - Częstochowa/.
 7. Nie będzie  kursu o godz. 11.14 z Hutek do Częstochowy przez Konopiska /dotychczasowego powrotu z Łyśca/.
 8. Nie będzie też kursu o 20.36 z Hutek do Częstochowy /dotychczasowego powrotu z Gliwic/.
 9. Dotychczasowy kurs z godz. 21.10 z Hutek do Częstochowy przez Konopiska będzie wyjeżdżał z Hutek OSP o godz. 21.00 /codziennie/ i jechał przez Rększowice, Łaziec, Wygodę.
 10. Wprowadzony zostanie dodatkowy kurs relacji Starcza - Częstochowa przez Hutki, Łaziec, Wygodę /wyjazd z Hutek o godz. 18.43 - w dni nauki szkolnej/.
 11. Zawieszony zostaje tylko w soboty kurs relacji Częstochowa - Boronów przez Konopiska, Korzonek z godz. 8.10 oraz kurs powrotny o godz. 8.50 z Boronowa do Częstochowy.
 12. Pozostałe kursy na linii Częstochowa - Boronów będą analizowane pod kątem skrócenia ich do Leśniaków albo Jamek, pętli lub ewentualnego zawieszenia.

PKS Częstochowa
Gmina Konopiska
Miejscowość Konopiska zawdzięcza swoją nazwę konopii, którą uprawiali mieszkańcy okolicy. W skład gminy wchodzą następujące sołectwa: Konopiska (siedziba urzędu gminy), Aleksandria I, Aleksandria Druga, Hutki, Jamki, Kopalnia, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Korzonek, Kowale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).