Niedziela, 14 sierpnia 2022r. | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Pokaż menu

Dotacje na gminne inwestycje

15 lipca, 2022
Dotacje na gminne inwestycje

Dotacje na gminne inwestycje

Dotacje na gminne inwestycje

Z radością informujemy, że gmina Kruszyna otrzymała dotacje w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Złożyliśmy 2 wnioski i wszystkie uzyskały dofinansowanie. Zgodnie z obowiązującymi zasadami dotacja stanowi 98% kosztów kwalifikowanych.

Dofinansowaniem zostaną objęte następujące zadania:

Przebudowa remizy strażackiej w Widzowie – dotacja 588.000,00 zł.

Przebudowa drogi ul. Spacerowa w Widzówku wraz z obiektem mostowym – dotacja 1.994.300,00 zł.

Po zabezpieczeniu środków na wkład własny, przygotowaniu dokumentacji i przeprowadzeniu przetargów na wybór wykonawców, przystąpimy do realizacji inwestycji.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).