Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Dotacje na gminne inwestycje

26 października, 2021
Dotacje na gminne inwestycje

Dotacje na gminne inwestycje

Dotacje na gminne inwestycje

Z radością informujemy, że gmina Kruszyna otrzymała dotacje z rządowego Programu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Złożyliśmy 3 wnioski i wszystkie uzyskały dofinansowanie. Zgodnie z obowiązującymi zasadami dotację stanowią 90 % kosztów kwalifikowanych.

Dofinansowaniem zostaną objęte następujące zadania:

Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z przyłączami i przepompownią ścieków w miejscowości Bogusławice – dotacja 4.940.000,00 zł,


Przebudowa ciągu dróg gminnych w miejscowości Teklinów – dotacja 2.755.000,00 zł,


Przebudowa drogi gminnej nr 694006 S w miejscowości Kijów – dotacja 997.500,00 zł.


Dla tych zadań gmina posiada gotowe dokumentacje projektowe lub zleciła ich opracowanie.

Po zabezpieczeniu środków na wkład własny i przeprowadzeniu przetargów na wybór wykonawców, przystąpimy do realizacji inwestycji.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).