Czwartek, 7 grudnia 2023r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Dzień Strażaka

09 maja, 2016
Pałac w Kruszynie - Przemysław Rychter / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Kruszynie - Przemysław Rychter / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Międzynarodowe święto strażaków obchodzone jest 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana.

W tradycji gminy Kruszyna święto obchodzone jest w pierwsza niedzielę po 4 maja. W tym roku strażacy świętowali 8 maja.

Uroczystość rozpoczęła się msza świętą w kościele parafialnym w Kruszynie. Każdą z sześciu jednostek ochotniczych straży pożarnych działających na terenie gminy Kruszyna reprezentowała kilkuosobowa delegacja z pocztem sztandarowym na czele. Podczas nabożeństwa modlono się o zdrowie i opatrzność bożą dla strażaków. Następnie druhny i druhowie w uroczystym pochodzie w asyście orkiestry dętej z Kruszyny pod kierownictwem Andrzeja Powroźnika udali się pod figurę Św. Floriana przy ul. Kościelnej.

W uroczystości wzięła udział Jadwiga Zawadzka – Wójt Gminy Kruszyna i jednocześnie Prezes Zarządu Gminnego OSP, która podziękowała strażakom za ich trud i poświęcenie.

Z okazji Dnia Strażaka życzę wszystkim członkom OSP dużo zdrowia, pomyślności, wytrwałości, męstwa – powiedziała Wójt Jadwiga Zawadzka. Składam Wam wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności.
Niech podejmowane działania będą inspiracją do dalszej służby ludziom, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).