Wtorek, 25 stycznia 2022r. | Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Pokaż menu

Komunikacja autobusowa w 2022 roku.

30 grudnia, 2021
Komunikacja autobusowa w 2022 roku.

Komunikacja autobusowa w 2022 roku.

Komunikacja autobusowa w 2022 roku.

W wyniku podpisania Listu intencyjnego przez Gminę Kruszyna i Powiat Częstochowski w zakresie funkcjonowania i finansowania autobusowej komunikacji publicznej, w ramach linii powiatowych od  1 stycznia 2022 roku będą realizowane następujące połączenia:

  1. Linia Częstochowa Dworzec Główny PKP – Kruszyna I,
  2. Linia Częstochowa Dworzec Autobusowy – Lgota Mała,
  3. Linia Częstochowa Dworzec Autobusowy – Bogusławice.

W  układzie połączeń autobusowych zostanie uruchomiona nowa linia umożliwiająca dojazd z Kruszyny do Częstochowy przez  miejscowość Mykanów.

Schematy linii komunikacyjnych zamieszczamy poniżej.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).