Czwartek, 18 kwietnia 2024r. | Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza
Pokaż menu

Opieka wytchnieniowa – edycja 2023

07 marca, 2023
Opieka wytchnieniowa – edycja 2023

Opieka wytchnieniowa – edycja 2023

Opieka wytchnieniowa – edycja 2023

Gmina Kruszyna realizuje resortowy Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023, który jest finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Całkowita wartość Programu – 41 616,00 złotych.
Dofinansowanie – 41 616,00 złotych.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 zapewnia wsparcie dla członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności poprzez możliwość uzyskania pomocy  w formie usługi opieki wytchnieniowej  oraz odciążenie członków rodzin lub opiekunów rodzin od codziennych  obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki, która niejednokrotnie utrudnia podejmowanie  innych zadań niezbędnych dla funkcjonowania rodziny i prowadzenia gospodarstwa domowego. Uczestnicy bez względu na sytuację materialną nie ponoszą odpłatności za udział w Programie. W ramach Programu objętych zostanie 5 rodzin.

Korzyści:
– odciążenie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę  nad osobami  ze znacznym stopniem niepełnosprawności od codziennych obowiązków oraz zapewnienie im  zastępstwa co będzie stanowiło dla nich duże wsparcie dzięki któremu będą mogli zadbać o własne zdrowie i realizować własne cele.

Zadanie to jest realizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kruszynie w okresie od 21.02.2023 r. do 31.12.2023 r.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

„Opieka wytchnieniowa – edycja 2023.

Dofinansowanie ogółem 41 616,00zł.

Całkowita wartość 41 616,00zł.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).