Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Powstanie kolejna zielona pracownia w Gminie Kruszyna

10 maja, 2024
Powstanie kolejna zielona pracownia w Gminie Kruszyna

Powstanie kolejna zielona pracownia w Gminie Kruszyna

Powstanie kolejna zielona pracownia w Gminie Kruszyna

W Szkole Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej powstanie  zielona pracownia – Pszczoła z klasą. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął właśnie dziesiątą edycję konkursu pn. „Zielona Pracownia ‘2024”. Szkoła została jednym z laureatów i otrzyma na ten cel dotację w wysokości 48 tys. zł.

Zielona Pracownia 10 Edycja 2024 to: 70 nowych Zielonych Pracowni, które powstaną w placówkach oświatowych województwa śląskiego dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jest to efekt rozstrzygniętego konkursu 10 edycji Zielona Pracownia ‘2024. Na konkurs wpłynęło 148 wniosków. Łączna suma dofinansowania wszystkich pracowni wynosi prawie 3,5 mln zł.

Celem konkursu jest utworzenie szkolnych ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. W konkursie mogły wziąć udział placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, nagrodzone we wcześniejszym konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2024”. Maksymalna kwota dotacji to 48 tys. zł. I właśnie taką kwotę przyznano Szkole Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej.

 Poniżej wizualizacja zielonej pracowni w Szkole Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej.


Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).