Czwartek, 30 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Pokaż menu

Seniorzy spotkali się po raz drugi

21 stycznia, 2016
Kościół w Kruszynie - Kpjas / Wikipedia / CC BY-SA 2.5 Kościół w Kruszynie - Kpjas / Wikipedia / CC BY-SA 2.5

W październiku ubiegłego roku z inicjatywy Wójta Gminy Kruszyna zawiązany został Klub Seniora. Na pierwszym spotkaniu wybrany został zarząd Klubu, ustalony Regulamin działania i określone kierunki działania.

Zarząd Koła Seniorów działa dynamicznie, odbywa spotkania, planuje dalszą działalność i pozyskuje nowych członków. Już dziś można powiedzieć, że taka forma integracji grupy społecznej – seniorzy była niezwykle pożądana.

15 stycznia b.r odbyło się spotkanie Noworoczne. Jak tradycja każe na początku każdego roku życzymy sobie żeby rozpoczynający się rok był dobry i bogaty. Do Siego Roku życzyła seniorom Wójt Gminy Kruszyna.

Zarząd Koła Seniorów tryska pomysłami, żeby jak najatrakcyjniej zagospodarować czas członków i przyjaciół Koła Seniorów w Kruszynie. W piątkowy wieczór do świetlicy w remizie w Kruszynie przybyło na wspólne biesiadowanie 90 osób.

Spotkanie rozpoczęło się występem gości z Dąbrowy Zielonej. Zespół Teatralny „Dąbrowianie” przedstawił spektakl pt. „Gromniczna”.

"Gromniczna" to przedstawienie obrzędowo-zwyczajowe odbywające się w domu pszczelarza. Jest to przygotowanie do dnia Matki Boskiej Gromnicznej. Gospodarz jest wytwórcą gromnic, do izby przychodzą kumy, sąsiadki po gromnice lub w innych sprawach......były śpiewane unikatowe a zarazem piękne pieśni o gromnicznej, w przedstawieniu jest wiele przysłów, porzekadeł, a i zabobonów. W trakcie przedstawienia została zrobiona gromnica.

Występ Sąsiadów bardzo się podobał zgromadzonej publiczności, czemu dali wyraz gromkimi brawami.

Po części artystycznej było wspólne kolędowanie, a potem biesiada do późnych godzin wieczornych.

Chęć do wspólnego spędzania czasu, do zabawy Szanownych Seniorów jest inspiracją do organizowania tego typu spotkań. Zarząd Koła już planuje następne działania integracyjne dla swoich członków.

Seniorom życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku


Źródło: http://www.kruszyna.pl/wiecej.php?artykul=666
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).