Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Strażnica OSP Jacków

21 marca, 2024
Strażnica OSP Jacków

Strażnica OSP Jacków

Strażnica OSP Jacków

17 marca 2024 roku to historyczny moment dla braci strażackiej oraz społeczeństwa wsi Jacków i Baby. W tym dniu bowiem został oddany do użytku budynek strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Jacków.

Decyzja o budowie obiektu systemem gospodarczym zapadła w 2018 roku w wyniku porozumienia druhów strażaków OSP Jacków z Wójtem Gminy i Radą Gminy Kruszyna.

Gmina każdego roku w miarę możliwości finansowych przekazywała na rachunek bankowy jednostki dotacje z przeznaczeniem na zakup niezbędnych materiałów i opłacenie specjalistycznych robót.

Roboty pomocnicze oraz nie wymagające szczególnych umiejętności i sprzętu wykonywali druhowie strażacy społecznie we własnym zakresie.

Bardzo pomocni okazali się również mieszkańcy Jackowa i Bab ofiarując darowizny pieniężne na budowę a także przeznaczając fundusze sołeckie kolejnych lat na potrzeby budowy strażnicy.

Zatem 17 marca to wspólne święto druhów strażaków i całej społeczności Jackowa i Bab.

Wyrazy wdzięczności i uznania wyrazili Wójt Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy w imieniu całej Rady Gminy.

Słowa „Ten jest większy między ludźmi, kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych” w pełni oddają charakter druhów strażaków OSP Jacków.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).