Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Szczepienie lisów wolno żyjących

15 kwietnia, 2024
Szczepienie lisów wolno żyjących

Szczepienie lisów wolno żyjących

Szczepienie lisów wolno żyjących

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Częstochowie informuje, że w dniach 18-26.04.2024, na terenie powiatów opoczyńskiego, rawskiego, tomaszowskiego, skierniewickiego, łowickiego, łęczyckiego i kutnowskiego województwa łódzkiego odbędzie się zrzucanie z samolotów szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów wolno żyjących.

Szczepionki zostaną wyłożone nie tylko w lasach, ale i na pozostałych terenach zielonych np. na polach, łąkach, w ogródkach działkowych.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).