Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie

25 czerwca, 2024
Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie

19 czerwca 2024r w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej zielonej pracowni „ASTROBADACZE Z ZIELONEJ PLANETY’’.

Pracownia powstała w ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Otrzymane dofinansowanie to kwota – 48 tyś zł , wkład własny w wysokości 24 tyś w tym 12 tyś pozyskane w ramach konkursu Zielona Pracownia Projekt 2023.

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Kruszyna Joanna Zasępa, dyrektorzy szkół z placówek oświatowych terenu Gminy Kruszyna, nauczyciele, uczniowie, rodzice, radna powiatu Częstochowy.

Po przywitaniu gości, przybliżeniu historii tego przedsięwzięcia przez prowadzącego Pana Karola Dróżdża a także wygłoszonej przemowie przez Wójta Gminy Kruszyna Joannę Zasępa nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi otwierające zielona pracownię.

Pracownię wyposażono w nowoczesny sprzęt (monitor interaktywny, laptop wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, tablice), zakupiono pomoce dydaktyczne, meble a także przeprowadzono remont sali. Na ścianach sali pojawiły się fototapety przedstawiające kosmos oraz układ okresowy pierwiastków a pod sufitem zawisł dmuchany zestaw symbolizujący planety układu słonecznego.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja doświadczeń z dziedziny chemii i fizyki przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych. Nowa pracownia to przestrzeń, w której uczniowie mogą eksperymentować, obserwować i zagłębiać tajniki fizyki, chemii i nauk przyrodniczych. To miejsce gdzie nauka staje się fascynującą przygodą, a teoria przenika w praktykę.

Jest to pierwsza pracownia w Gminie Kruszyna, która została stworzona na potrzeby nauk chemiczno-fizycznych. To inicjatywa, która wprowadza nową jakość w procesie edukacji. Efektem ekologicznym projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej na terenie Gminy Kruszyna.

Zielona pracownia to nie tylko miejsce na teraz to inwestycja w przyszłość.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Zielonej Pracowni i mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. To nasz wspólny sukces.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).