Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Zaproszenie

30 czerwca, 2016
Kościół w Kruszynie - Kpjas / Wikipedia / CC BY-SA 2.5 Kościół w Kruszynie - Kpjas / Wikipedia / CC BY-SA 2.5

Zapraszamy na XXIV Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych.

3 lipca Częstochowa będzie miejscem rywalizacji czołówki orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. W ostatnim etapie rywalizacji do Ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w 2017 r., zespoły zaprezentują się podczas przemarszów w III Alei NMP oraz podczas występów konkursowych i musztrze paradnej na Placu Biegańskiego.

Pod egidą Związku RP Ochotniczych Straży Pożarnych działa ponad 800 orkiestr dętych, które przez dwa lata rywalizują w eliminacjach wojewódzkich i regionalnych. Etapem końcowym jest Festiwal Ogólnopolski, w którym zostaną wyłonione najlepsze orkiestry w dwóch kategoriach: koncercie scenicznym i musztrze paradnej. Podnoszenie poziomu artystycznego, doprowadziło do wielu międzynarodowych sukcesów polskich orkiestr, które stały się rozpoznawalne na całym świecie. Dodatkową atrakcja są barwne grupy mażoretek, które towarzyszą orkiestrom i uświetniają ich występy.

Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).