Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Zaproszenie – uroczystość „Krwawego poniedziałku”

24 sierpnia, 2023
Zaproszenie – uroczystość „Krwawego poniedziałku”

Zaproszenie – uroczystość „Krwawego poniedziałku”

Zaproszenie – uroczystość „Krwawego poniedziałku”

Naród, który traci pamięć, traci swą tożsamość” 

Wójt Gminy Kruszyna Jadwiga Zawadzka serdecznie zaprasza na uroczystość 84 rocznicy wybuchu II wojny Światowej oraz “Krwawego poniedziałku” w Kruszynie, która odbędzie się 4 września 2023r.  

W kościele parafialnym pw. św. Macieja Apostoła o godzinie 8,00 zostanie odprawiona msza św. w intencji poległych, po której nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym poległych mieszkańców Kruszyny.

Kolejnym punktem uroczystości będzie przejazd delegacji na parking przy cmentarzu w Kruszynie i złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej wydarzenia z 4 września 1939 roku znajdującej się na murze cmentarza.

Uroczystość  ta, to żywa lekcja historii, którą obchodzimy od wielu lat.
Gmina Kruszyna
Gmina Kruszyna położona jest na północnym krańcu powiatu częstochowskiego. Przez teren gminy w kierunku północno-południowym przebiegają ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa Nr 1 i droga krajowa Nr 91. Przez obszar Gminy Kruszyna przebiega granica geologiczna Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Niecki Nidziańskiej. Obszar gminy jest położony w zlewni rzeki Warty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).