Niedziela, 4 czerwca 2023r. | Imieniny: Kwiryny, Franciszka
Pokaż menu

Ankietowe badania w gospodarstwach domowych i rolnych 2016

29 marca, 2016
Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Białej Wielkiej - LuzynaS / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

 gusUrząd Statystyczny w Katowicach zwraca się z uprzejmą prośbą o udział w realizacji reprezentacyjnych badań rolniczych oraz badań w gospodarstwach domowych. Urząd gwarantuje poufność udzielanych informacji. Każdy respondent może sprawdzić autentyczność legitymacji i tożsamość ankietera.

Wśród wszystkich badań prowadzonych przez statystykę publiczną, statystyczne badania ankietowe spełniają szczególną rolę w monitorowaniu zjawisk o tematyce społecznej.

- Badania prowadzone są metodą reprezentacyjną na terenie całego kraju: w wylosowanych mieszkaniach, gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych, na przejściach granicznych, w wybranych placówkach handlowych.

- Badania realizowane są przez ankieterów - pracowników Urzędu Statystycznego, którzy pozyskują informacje od respondentów bezpośrednio - w formie wywiadu lub telefonicznie;
w nietórych badaniach istnieje możliwość samodzielnego wypełniania formularzy.

- Zagwarantowana jest poufność informacji przekazywanych przez respondentów; obowiązuje bezwzględnie przestrzegana zasada zachowania tajemnicy statystycznej.

- Wyniki badań ankietowych są szeroko wykorzystywane: na ich podstawie opracowywane są analizy, publikacje dotyczące różnych dziedzin życia; dane stanowią podstawę do podejmowania strategicznych decyzji i lokalnych inicjatyw, tworzenia planów rozwoju na wszystkich szczeblach zarządzania; służą także każdemu, przeciętnemu obywatelowi.

 

Wykaz badań ankietowych realizowanych w 2016 r. przez statystykę publiczną, obowiązujące wzory formularzy  http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2016/harmonogram.htm

Powodzenie badań ankietowych, ich kompletność, a co za tym idzie jakość zależy w znacznej mierze od przychylności respondentów dla ich realizacji

Wszelkie pojawiające się informacje medialne informujące o krążących oszustach sprawiają, że ludzie stają się mniej ufni i z uwagi na własne bezpieczeństwo nie chcą rozmawiać z nieznajomymi.  W pełni rozumiemy dbałość o bezpieczeństwo, w szczególności osób starszych i samotnie zamieszkujących oraz ich obawy przed oszustami. Jednak w badaniach reprezentacyjnych, opartych na wylosowanej próbie i podlegających uogólnieniom liczy się każda odpowiedź na pytanie ankietera (osobiście, czy poprzez telefon), każda ma wpływ na kształt wyników badań.

 Poniżej przekazujemy niezbędne informacje dotyczące ankieterów:

Przeprowadzający badanie ankieter może wykonywać  pracę tylko  z ważną legitymacją i upoważnieniem, potwierdzającymi jego tożsamość, jako pracownika Urzędu Statystycznego.
Tożsamość ankietera na terenie województwa śląskiego można sprawdzić:

·         dzwoniąc pod numer  32 77 91 291, 32 77 91 200 wew. 291 lub kom. 695 255 244

·         kontaktując się drogą elektroniczną z Kierownikiem Wydziału Badań Ankietowych
p. Dorotą Gwóźdź  email

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
.

 

Można najpierw sprawdzić tożsamość ankietera dzwoniąc do Urzędu Statystycznego w Katowicach i dopiero wówczas uzgodnić termin wizyty ankietera. Takie działanie  zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i jednocześnie pozwoli wykonywać pracę ankieterom.

Link do wzorów legitymacji i upoważnienia:  http://katowice.stat.gov.pl/co-gdzie-jak-zalatwic/gdy-skontaktuje-sie-z-nami-ankieter/

 

Jednocześnie informujemy, że ramach akcji popularyzującej badania, w cyklu „Ankieter US może zapukać do drzwi” na stronie Urzędu Statystycznego katowice.stat.gov.pl/ zamieszczane są ulotki dotyczące badań ankietowych aktualnie realizowanych w terenie, gdzie można znaleźć informacje: kto bierze udział w badaniu, jaki jest jego cel i znaczenie, w jakim terminie będzie przeprowadzane i jaką metodą (wywiad bezpośredni, telefon, Internet).

Podkreślamy, że wymogi losowania próby do badania reprezentacyjnego nie mogą być zmieniane dowolnie. Od wylosowanej próby zależy bowiem precyzja badania. Raz wylosowana próba do badania nie podlega zmianie.

Dziękujemy za przychylność i podjęcie współpracy z naszymi ankieterami

Źródło: Urząd Gminy Lelów



Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).