Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Budowa Przedszkola Gminnego w Lelowie

13 grudnia, 2022
Budowa Przedszkola Gminnego w Lelowie


23 września 2022 roku Gmina Lelów podpisała umowę z Wykonawcą na realizację inwestycji "Budowa Przedszkola Gminnego w Lelowie" w formule zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja jest strategiczna dla gminy, gdyż podniesie jakość i efektywność kształcenia elementarnego oraz poprawi dostępność do infrastruktury edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Lelów. Nastąpi to poprzez zwiększenie ilości miejsc w przedszkolu; umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym ruchowo korzystanie z przedszkola; poprawi warunki prowadzenia zajęć i pracy w przedszkolu. Doprowadzi do poprawy życia mieszkańców gminy, podniesienia poziomu wykształcenia społeczności lokalnej.

Dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: 6 800 000,00 zł

Całkowita kwota inwestycji:  9 396 799,64 zł
Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).