Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Dzień Sołtysa w naszej gminie

14 marca, 2016
Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

DSC 0453Z okazji obchodzonego 11 marca Dnia Sołtysa wszyscy sołtysi gminy Lelów wzięli udział w uroczystym spotkaniu zorganizowanym w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Lelowie. Na zaproszenie Krzysztofa Molendy Wójta Gminy Lelów przybyli goście: Henryk Kasiura Wicestarosta częstochowski i Marianna Dziura Radna Powiatu.Wicestarosta przedstawił zebranym prezentacje na temat „Rola sołtysa w XXI wieku” i złożył sołtysom życzenia. Mimo, że rola sołtysa w polskim prawodawstwie nie jest wystarczająco umocowana, to sołtysi są liderami lokalnych społeczności -- mówił H. Kasiura. – Święto to jest okazją do okazania wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.

Krzysztof Molenda Wójt Gminy Lelów wraz z Henrykiem Kasiurą Wicestarostą oraz Marianną Dziurą i Władysławem Jaworskim Przewodniczącym Rady Gminy Lelów wręczyli sołtysom okolicznościowe dyplomy i złożyli im podziękowania za pracę, którą wykonują społecznie. Życzyli również wytrwałości i dobrej współpracy z władzami gminy.

 

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).