Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Gmina Lelów pomaga Polakom na Kresach

15 listopada, 2021
Gmina Lelów pomaga Polakom na Kresach


Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję „ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH”. Szczególne podziękowania dla nauczycieli, uczniów i rodziców z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie, Przedszkola w Nakle, Szkoły Podstawowej w Podlesiu oraz Szkoły Podstawowej w Ślęzanach.

Gmina Lelów od wielu lat razem z Towarzystwem Patriotycznym Kresy i ks. Ryszardem Umańskim uczestniczy w akcji pomocy Polakom mieszkającym na Kresach, organizując zbiórkę charytatywną. Zbiórka pomocy dla Polaków na Kresach trwała do 22 października, w listopadzie dary pojadą na wschód, by dotrzeć do adresatów jeszcze przed świętami.




Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).