Sobota, 8 lutego 2025r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

Gmina Lelów realizuje w Gimnazjum w Lelowie Program “Na własne konto”

01 marca, 2016
Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

na wlasne konto

W roku 2015 r. Gmina Lelów zgłosiła Gimnazjum w Lelowie do udziału w programie „Na własne Konto”. Już po raz drugi gimnazjum zakwalifikowało się do ogólnopolskiego projektu „Na własne konto”i jest realizowanyw roku szkolnym 2015/2016..Organizatorem Programu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi Polskiej „Polska Wieś 2000” im. M. Rataja. Program jest dofinansowywany ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz Gminy Lelów.

Program „Na Własne Konto” obejmuje dodatkowe zajęcia dla chętnych uczniów gimnazjum w okresie 5 dni ferii zimowych, oraz podczas zajęć dodatkowych w II semestrze. Celem tego projektu jest poszerzanie wiedzy ekonomicznej, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej wśród uczniów gimnazjów z terenów wiejskich i małych miast.

Zajęcia w Gimnazjum w Lelowie odbywały się w dniach od 15-19 lutego 2016 r. i były prowadzone w parze nauczyciel-student: dr Ewa Kłopot – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie i studentkiekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego p. Elżbiety Wyczesanej.

Zajęcia realizowane były głównie w formie atrakcyjnych gier i zabaw edukacyjnych. Dodatkowymi atrakcjami podczas I etapu projektu była wizyta w Banku PKO S. A. w Częstochowie, połączona z 3-godzinnymi warsztatami prowadzonymi przez Specjalistę ds. Sprzedaży p. Irenę Knop oraz wizyta w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Lelowie, gdzie uczniowie oprócz bardzo ciekawego wykładu zostali również poczęstowani napojami i pysznymi bułkami wyrabianymi wg. tradycyjnej receptury Piekarni w Lelowie.

W ramach II etapu projektu po zakończeniu ferii zimowych, uczniowie będą wykonywać pracę projektową, której w obecnej edycji programu jest założenie Spółdzielni Uczniowskiej. Na wykonanie tej pracy przewidzianych jest 20 godzin zajęć. Program winien zakończyć się do dnia 30 kwietnia 2016 r.

Koordynator Programu S. Wójcik

 




Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).