Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Informacja dotycząca zmian w przyznawaniu dodatku węglowego

18 listopada, 2022
Informacja dotycząca zmian w przyznawaniu dodatku węglowego


W dniu 3 listopada 2022 r. weszła w życie ustawa z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. 2022 poz. 2236).

W art. 26 ustawy wprowadzono zmiany do ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. 2022 poz. 1692 i 1967).

Nowe przepisy przewidują m. in.:

  • możliwość uzyskania dodatku węglowego przez kilka gospodarstw domowych zamieszkujących pod jednym adresem;
  • możliwości uzyskania dodatku węglowego przez gospodarstwa domowe, które dokonały zgłoszenia źródła ogrzewania do CEEB po 11 sierpnia 2022 r. lub w ogóle nie dokonały zgłoszenia do CEEB;
  • możliwość złożenia ponownie wniosku o przyznanie dodatku węglowego przez gospodarstwa domowe, jeżeli wcześniejszy wniosek tego gospodarstwa został pozostawiony bez rozpoznania lub załatwiony odmownie.

Przyznanie dodatku węglowego jest możliwe pod warunkiem, że :

- pod jednym adresem miejsca zamieszkania zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe i w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania dla poszczególnych gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem  w odrębnych lokalach

- każde gospodarstwo domowe mieszka w osobnym lokalu, 

- każde z gospodarstw domowych  posiada oddzielne źródło ciepła lub współdzielone źródło ciepła,

- dodatek węglowy może zostać również przyznany, jeżeli źródło ciepła nie zostało zgłoszone lub  wpisane do ewidencji CEEB. 

Dodatek węglowy będzie przyznawany gospodarstwu domowemu w drodze decyzji administracyjnej, poprzedzonej wywiadem środowiskowym i sporządzoną na tą okoliczność notatką służbową.  

Szczegółowych informacji w przedmiotowej sprawie udzielają  pracownicy GOPS w Lelowie      

pod nr tel.  34 3550014

Termin na ponowne złożenie wniosku -  30 listopada 2022 r.

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).