Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Informacja o rozpoczęciu działalności „Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej”

21 stycznia, 2016
Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku - Wojciech Domagała / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

prawoZ dniem 1 styczni a2016r.w ramach systemu darmowej pomocy prawnej w Gminie Lelów rozpocznie działalność „Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej”. Punkt ten prowadzony przez organizacje pozarządowe funkcjonował będzie w każdą środę w godz. Od 13.00 do 15.30 w Urzędzie Gminy Lelów przy ul. Szczekocińskiej 18, pokój 35.

Uprawnionymi do otrzymania darmowej pomocy prawnej (na etapie przed sądowym) są osoby, które nie ukończyły 26. roku życia, osoby fizyczne którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osoby które ukończyły 65 lat, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatanci, weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną. Uprawnieni będą mogli uzyskać informacje w zakresie prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa administracyjnego, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa rodzinnego, prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pomoc nie będzie obejmowała spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego I działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do jej rozpoczęcia.

W dni ustawowo wolne od pracy punkt będzie nieczynny. Zatem, pierwszym dniem w którym udzielane będą darmowe porady prawne jest środa 13 stycznia 2016 r. w godz. Od 13.00 do 15.30.

Źródło: http://www.lelow.pl/index.php/aktualnosci/1718-informacja-o-rozpoczeciu-dzialalnosci-punktu-nieodplatnej-pomocy-prawnej.html

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).