Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Informacja w sprawie szacowania strat w produkcji rolnej

28 lipca, 2021
Informacja w sprawie szacowania strat w produkcji rolnej


Informujemy, że rolnicy, którzy doznali strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę mogą zgłaszać wystąpienie szkód celem ich oszacowania niezwłocznie po wystąpieniu tych zjawisk lub stwierdzeniu ich skutków.

Wnioski o oszacowanie szkód należy składać w Urzędzie Gminy Lelów na formularzu udostępnionym poniżej, do którego należy dołączyć ostatni wniosek o dopłaty bezpośrednie złożony w ARiMR (w wersji papierowej lub elektronicznej).

Po otrzymaniu zgłoszeń od rolników powołana przez Wojewodę Śląskiego Komisja do spraw szacowania zakresu i wysokości szkód doznanych w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę w gminie Lelów dokonuje oszacowania szkód.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami szacowania, wartość strat w gospodarstwie jest liczona w stosunku do całej produkcji rolnej gospodarstwa zarówno i roślinnej jak i zwierzęcej

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).