Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Informacja Wójta Gminy Lelów w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego

10 listopada, 2022
Informacja Wójta Gminy Lelów w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego


Wójt Gminy Lelów informuje, że Gmina Lelów przystępuje do zakupu paliwa stałego do dnia 31 grudnia 2022 r.

Ilość paliwa stałego dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego została określona w Rozporządzeniu Ministra Aktywów Państwowych z dnia 2 listopada 2022 r. w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego (Dz. U. poz. 2238) i wynosi:

- w okresie do 31 grudnia 2022 r. – 1,5 tony;

- w okresie od 1 stycznia 2023 r. – 1,5 tony.

Wszystkich mieszkańców gminy Lelów zainteresowanych zakupem węgla po cenach preferencyjnych prosimy o składanie wniosku.

Wniosek można złożyć:

- na piśmie w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelowie ul. Szczekocińska 18, 42-235 Lelów.

- za pomocą środków komunikacji elektronicznej, opatrując wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

 

Węgiel po preferencyjnej cenie przysługuje:

 osobie fizycznej w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego oraz która nie nabyła paliwa stałego (np. w sklepie PGG) na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2000 zł. brutto za tonę – w ilości 3 ton.

 

Wzór wniosku w załączeniu.

 

 

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).