Czwartek, 2 lutego 2023r. | Imieniny: Marii, Miloslawa
Pokaż menu

Internetowe oszustwa – Policja ostrzega

23 stycznia, 2023
Internetowe oszustwa – Policja ostrzega


Decydując się na zakup poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowanie dużej ostrożności, gdyż drogą internetową dopuszczają się przestępstw również oszuści. Często na Policję zgłaszają się osoby pokrzywdzone przez nieuczciwych sprzedawców. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek przy dokonywaniu zakupów w sieci.

Do Komisariatów zgłaszają się osoby, które zakupiły w sieci prezenty świąteczne dla bliskich. Jak się jednak okazało, niestety nigdy ich nie otrzymali.

Pamiętajmy, że internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. Oszuści wykorzystują najczęściej nieuwagę, pośpiech i chęć posiadania zamówionej rzeczy jak najszybciej i jak najtaniej. Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci i najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze.

Kupując poprzez sieć internetową bądź ostrożny, szczególnie gdy zobaczysz tzw. "superokazje"

- sprawdź wiarygodność sprzedającego/ przeczytaj opinie i oceny jego poprzedniej aukcji

- jeśli licytujesz w aukcji internetowej poczekaj do zakończenia aukcji, nim przelejesz pieniądze sprzedawcy

- sprawdź czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze, to również wskazuje na jego wiarygodność

-sprawdź dokładnie, czy wiadomość pochodzi od rzeczywistego sprzedawcy zwłaszcza, gdy podany w niej jest numer konta, na który masz przelać należność

Warto zadzwonić na podany telefon w przypadku wątpliwości

- zabezpieczaj i chroń swoje dane osobowe, nie podawaj haseł, np. po "kliknięciu" w linkach zawartych w wiadomościach e- mailowych.

Źródło KMP Częstochowa

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).