Czwartek, 2 lutego 2023r. | Imieniny: Marii, Miloslawa
Pokaż menu

Jubileusz Złotych Godów

04 listopada, 2022
Jubileusz Złotych Godów


  W dniu 25 października 2022 r. odbyła się uroczystość Złotych oraz Diamentowych Godów mieszkańców gminy Lelów, którzy w bieżącym roku obchodzili 50-tą i 60-tą rocznicę ślubu.

  W intencji Jubilatów w Kościele pw. Św. Marcina w Lelowie odprawiona została Msza Święta, w czasie której Pary odnowiły przysięgę małżeńską. Dalsza część uroczystości odbywała się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie, gdzie Wójt Gminy Lelów Krzysztof Molenda dokonał uroczystego aktu dekoracji „Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

   Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lelowie Marlena Stacherczak- Dziura wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lelów Władysławem Jaworskim i radną Rady Powiatu Częstochowskiego Marianną Dziura skierowali do Szanownych Jubilatów słowa uznania i podziękowania za godne i przykładne dla młodego pokolenia życie małżeńskie.

  W tym roku dziewięć par obchodziło 50. rocznicę ślubu oraz pięć par 60. rocznicę pożycia małżeńskiego. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata.

/> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> /> />

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).