Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Komunikat – woda z wodociągu Mełchów nadaje się do spożycia

16 lutego, 2023
Komunikat – woda z wodociągu Mełchów nadaje się do spożycia


Gmina Lelów będąca przedsiębiorstwem wodociągowo - kanalizacyjnym informuje odbiorców wody z miejscowości Mełchów, Skrajniwa, Konstantynów, Podlesie, Drochlin, Celiny, że woda z sieci wodociągowej dostarczanej z ujęcia wody w Mełchowie nadaje się do spożycia.

Po wykonaniu badań wody na sieci wodociągowej przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie informujemy, że w badanych próbkach nie stwierdzono obecności bakterii. Jakość wody z wodociągu Mełchów odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).
Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).