Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Lekcja o samorządzie powiatowym

02 marca, 2016
Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Rynek w Lelowie - Grzadam / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

DSC 217111 lutego br. w Gimnazjum w Lelowie Henryk Kasiura Wicestarosta powiatu częstochowskiego poprowadził lekcję o pogłębieniu i przybliżeniu wiedzy o samorządzie powiatowym. Zajęcie odbyły się na zaproszenie dyrekcji i samorządu uczniowskiego. Uczestniczyli w nich także Krzysztof Molenda Wójt Gminy Lelów oraz Marianna Dziura Radna powiatu częstochowskiego. Wicestarosta, uczniom klas trzecich, mówił o strukturze organizacyjnej starostwa, o jego władzach, wydziałach i jednostkach organizacyjnych. Przedstawił także obecnie realizowane zadania i planowane inwestycje wraz ze źródłami ich finansowania. Przybliżył też uczniom zakres działań służb  i instytucji powiatowych oraz omówił zasady współpracy z nimi.

Choć lekcja  o tematyce powiatowej trwała dwie godziny, uczniowie nie tylko się nie nudzili, ale z dużą uwagą i zainteresowaniem słuchali swego. Zadawali wiele pytań i często prosili o wyjaśnienie szczegółowych zagadnień. Wiele nawet skomplikowanych tematów stało się zrozumiałymi dzięki dobrze przygotowanej prezentacji multimedialnej. Gimnazjaliści z satysfakcją stwierdzili,
że po tej „samorządowej” lekcji będzie im łatwiej i sprawniej docierać ze swoimi i swoich bliskich sprawami do właściwych wydziałów i pracowników. 

 
Gmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).