Niedziela, 14 sierpnia 2022r. | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Pokaż menu

„Lelów ma serce” – Serce na nakrętki już jest w naszej Gminie!

01 grudnia, 2021
„Lelów ma serce” – Serce na nakrętki już jest w naszej Gminie!


W rynku w Lelowie pojawił się pierwszy w naszej Gminie kosz w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Wielki kosz na nakrętki to nie tylko dbałość o segregację odpadów, ale przede wszystkim pomoc dla potrzebujących. Każdego dnia wyrzuca się ogromne ilości plastikowych nakrętek, które stanowią dobry surowiec do przetworzenia. Dochód ze sprzedaży nakrętek będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację dzieci z terenu naszej Gminy.

Taka zbiórka, poza oczywistym celem charytatywnym, w doskonały sposób uświadamia ludziom, czym tak naprawdę jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek. Ma również zalety z perspektywy gminy, gdyż podnosi poziom odzysku surowców pochodzących z odpadów komunalnych.

Worki czy kartony z nakrętkami już nie muszą zalegać w Państwa domach, przynieście je do pojemnika, idąc na spacer, do pracy, szkoły czy na zakupy.

Wspólnie zadbajmy o to by nasze „Lelowskie Serce” biło mocno. Liczy się każda nakrętka. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców o włączenie się do zbiórki nakrętek.

 

Kosz na nakrętki został sfinansowany ze środków własnych budżetu Gminy Lelów.

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).