Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Międzyszkolny Mól Biblioteczny 2021/2022

29 czerwca, 2022
Międzyszkolny Mól Biblioteczny 2021/2022


21 czerwca 2022 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie odbyło się podsumowanie VI edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego W każdej szkole są książkowe mole.  Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lelów i trwał od 1 września 2021 r. do 31 maja 2022 r.

Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży a także wyłonienie uczniów, którzy najaktywniej korzystali z zasobów swojej biblioteki szkolnej i zostali Szkolnymi Molami Bibliotecznymi w roku szkolnym 2021/2022.

O tytuł  Międzyszkolnego Mola Bibliotecznego 2021/ 2022  rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie, Szkoły Podstawowej w Podlesiu  i Szkoły Podstawowej w Ślęzanach.

 Tytuł i statuetkę

Międzyszkolnego  Mola Bibliotecznego 2021 / 2022

otrzymała

Agnieszka Rządkowska - uczennica kl. IV  Szkoły Podstawowej w Podlesiu

II miejsce zajął

Szymon Milczarek - uczeń kl. IV  Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Lelowie

III miejsce zajęła

Łucja Łapaj - uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Ślęzanach

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz książki.

Zwycięzcom konkursu serdecznie  gratulujemy  i życzymy wielu ciekawych lektur.

Nauczycielom bibliotekarzom bibliotek szkolnych dziękujemy za współpracę.

/> /> /> /> /> />

Źródło: Urząd Gminy LelówGmina Lelów
Gmina Lelów jest położona w południowo – wschodniej części powiatu częstochowskiego. Lelów jest gminą wiejską w skład której wchodzi 17 sołectw: Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Mełchów, Nakło, Podlesie, Paulinów, Staromieście, Lgota Gawronna, Skrajniwa, Ślęzany, Turzyn, Zbyczyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).